Proširenje usluge: Metra planira redovnu liniju od Loop-a do O'Hare-a uprkos slabom interesovanju - Chicago Glasnik
Agencija za prigradski železnički saobraćaj Metra želi trajno proširenje usluge između Loop-a i aerodroma O'Hare, uprkos slabom odzivu tokom pilot programa koji je nudio prevoz svakog sata tokom Demokratske nacionalne konvencije (DNC).
Prema Metri, oko 2.400 putnika koristilo je liniju North Central Service ka ili sa O'Harea u periodu između 11. i 30. avgusta. Ovo je mnogo manji broj nego što je Metra očekivala.
Problem je bio u tome što je većina od oko 50.000 delegata prevožena autobusima do i sa aerodroma, izjavio je portparol Metre Majkl Gilis.
Uprkos slabom odzivu, Metra i dalje želi trajno proširenje ove usluge kako bi ispunila cilj agencije da ponudi češći regionalni prevoz.
Tokom pilot projekta, Metra je vozila svakog sata između Union Station-a i O'Harea, što je bio veliki napredak u odnosu na redovnu uslugu sa šest vozova radnim danima i nijednim vikendom. Cilj je bio da se ponudi alternativa Chicago Transit Authority-ovoj plavoj liniji koja saobraća između O'Harea i centra grada.
Metra treba da postigne dogovore sa dve teretne železničke kompanije: Canadian National, koja poseduje deo pruge, i Canadian Pacific Kansas City, koja upravlja vozovima na drugom delu rute. Kompanije su se složile sa pilot programom, ali je malo verovatno da će pristati na trajne promene bez infrastrukturnih poboljšanja, rekao je Gilis.
Ta poboljšanja uključuju dodatne pruge, koloseke za zaustavljanje, skretnice i nadvožnjake, rekao je. Metra bi takođe mogla zatražiti drugačije vozove koji su "bolje prilagođeni brzim putovanjima" od i do aerodroma, rekao je Gilis.
Ove godine Metra je najavila da je naručila svoje prve vozove na baterije, koji bi mogli stići već 2027. godine, kako bi unapredila celodnevne usluge.
Metra je nedavno dobila federalne subvencije najavljene ovog proleća kako bi unapredila pristup pešacima na stanici O'Hare Transfer. Stanica, koja se nalazi blizu jednog od dugoročnih parkinga na O'Hareu, zahteva da putnici pređu ulicu kako bi pristupili tramvaju People Mover koji ih prevozi do aerodroma.
Popravka stanice i dodavanje zatvorenog pešačkog prolaza do People Movera trebalo bi da budu prioritet za Metru, rekao je Rik Harnish, direktor čikaške Alijanse za brze železnice.
„Ovaj trenutni pristup po delovima nas neće dovesti do cilja,” rekao je Harnish.
NBC5 Chicago
