Vesti •
Nedeljna prognoza: Sneg slabi, ali stižu hladni i jaki vetrovi
Zima još nije završena: Hladno, vetrovito i lokalno sa snegom
Zima još nije završena. Slab sneg koji je padao tokom noći postepeno će prestati do ranih jutarnjih sati u nedelju, uz minimalno ili bez značajnijeg zadržavanja snežnog pokrivača.
Ponegde su mogući vlažni kolovozi, ali se ne očekuju veći problemi u saobraćaju.
Tokom dana preovladavaće oblačno vreme, uz mogućnost kratkih sunčanih intervala u popodnevnim satima.
Uprkos tome, vreme će ostati hladno i vetrovito, uz udare vetra između 25 i 50 km/h.
Osećaj temperature u padu
U noći između nedelje i ponedeljka, kao i u ranim jutarnjim satima u ponedeljak, subjektivni osećaj temperature spuštaće se znatno ispod stvarnih vrednosti.
Zbog kombinacije vetra i hladnog vazduha, osećaj će biti kao da su temperature u rasponu od -10°C do -15°C.
Građanima se savetuje da se adekvatno obuku ukoliko planiraju boravak napolju tokom kasnih večernjih ili ranih jutarnjih sati.
Sneg uz jezero Mičigen
Efekat jezera doneće lokalne snežne padavine duž obale jezera Mičigen, naročito u delovima Ilinoisa i Indijane.
Ove padavine mogle bi potrajati do ponedeljka.
Oluja na istočnoj obali
Snažan ciklonalni sistem pogodiće istočnu obalu SAD, uz obilne snežne padavine i jake vetrove od Vašingtona do Njujorka.
Prognoze ukazuju na mogućnost više od 15 cm snega u Filadelfiji i do 25 cm u Njujorku, dok bi udari vetra u pojedinim delovima Nove Engleske mogli dostići olujne vrednosti.
Temperaturni trendovi
Period od 20. do 24. februara biće hladniji od proseka u velikom delu srednjeg zapada i juga SAD.
Međutim, od 25. februara do početka marta očekuje se znatno toplije vreme u većem delu zemlje, sa temperaturama iznad proseka, posebno na zapadu.
Početak meteorološkog proleća (od 1. marta) doneće blaže uslove u većem delu SAD, osim u delovima Nove Engleske gde će temperature i dalje biti nešto niže od prosečnih vrednosti. WGNTV
Chicago Glasnik - Srpske vesti u Čikagu
← Nazad na početnu