Kordunaši u Čikagu slave Svetu Petku - Chicago Glasnik
Kao i prethodnih 12 godina i ove godine će Kordunaši i njihovi prijatelji koji žive u Čikagu i okolnim mjestima proslaviti Svetu Petku kao svoju Slavu. U nedelju 27.
oktobra 2024. godine okupiti će se u Srpskom hramu Svetog Vasilija Ostroškog u naselju Lejk Forest i obeležili ovaj značajan događaj za malu zajednicu Kordunaša u
ovom djelu Amerike..
Domaćini Slave su porodica Kolundžija čije je poreklo iz okolice Topuskog sa Korduna. Tokom i ove Slave biće prikupljeni novčani prilozi za obnovu srpskih
hramova na Kordunu. Prethodnih godina su iz Čikaga upućena značajna novčana sredstva kjim su obnovljeni srpski hramovi u Sjeničaku, Utinji i Čemernici.
S. Dančuo
